Сделать стартовой    Добавить в избранное
 
 
  Интернет-магазин путёвок
Туры в Турцию, туры в Египет, туры в Таиланд, Доминикана туры, база отелей, горящие путёвки
 
 


Ваш email имя@турики.com
 • Войти
 • Создать ящик


  2017-12-25
  Самые популярные направления для рафтинга в Украине
  Рафтинг в Украине все больше набирает популярности. Туристы предпочитают искать приключения не за »
  2017-06-19
  Особенности оформления кредита в автоломбарде
  Помимо банков сегодня широкий выбор кредитных продуктов предлагают также микрофинансовые организации. »
  2017-02-28
  Стыковочные рейсы: особенности
  Лето – традиционный сезон отпусков – уже не за горами. А значит, туристам, предпочитающим отправляться »

  Рейтинг on-line комерции в Украине. Интерент магазин - отзывы
  Билеты и расписания Авиационный транспорт
  Интернет магазины - рейтинг TopShops.com.ua. Интернет магазин - отзывы потребителей


 • Подбор туров | Отели | Горящие туры | Контакты

  Памятка по малярии

  Додаток №4
  До Постанови Головного
  державного санітарного
  лікаря України
  від 16.09.04 № 29

  ПРОФІЛАКТИКА МАЛЯРІЇ
  /Пам'ятка* для тих, хто від'їжджає за кордон/

  Малярія - інфекційне захворювання, збудником якого є найпростіші (плазмодії малярії), що передаються від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів.

  Хвороба найбільш поширена в країнах з тропічним кліматом. Захворювання часто починається з нездужання, слабкості, розбитості, головного болю, болю в м'язах, суглобах, попереку, сухості в роті, потім -приступи високого підвищення температури, блювота, розлади травлення (пронос), кашель, порушення з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого злоякісного перебігу хвороба може закінчитись смертю.

  ЗАХВОРЮВАННЯ МАЛЯРІЄЮ МОЖНА ПОПЕРЕДИТИ!
  ЗАСОБИ ПОПЕРЕДЖЕННЯ - ЗАСТОСУВАННЯ ПРОТИМАЛЯРІЙНИХ
  ПРЕПАРАТІВ ТА ЗАХИСТ ВІД УКУСІВ КОМАРІВ!

  Найбільш поширеним протималярійними препаратом є делагіл (хлорохін), застосування якого треба починати за тиждень до виїзду. Доза - 2 таблетки по 0,25 або 1 таблетка по 0,5 на добу. Препарат приймають 2 дні підряд. В період перебування в малярійній місцевості дозу препарату застосовують один раз на тиждень. Дітям препарат призначають згідно з віковими дозами після консультації з лікарем.
  В країнах, де у збудника малярії реєструється стійкість до делагілу (хлорохіну) застосовують ларіам (мефлохін), малоприм, які приймають по одній таблетці щотижня підряд до 6-и місяців з подальшою заміною препарату на делагіл. Дітям препарат призначають відповідно до вікової дози після консультації з лікарем.

  Після прибуття до країни призначення доцільно проконсультуватися з лікарем посольства про необхідність хіміопрофілактики малярії в конкретному місці перебування, термінах її проведення, а також про протималярійні препарати, які можна придбати в місцевій аптечній мережі, та схеми і дози їх застосування.

  Захист від укусів комарів повинен здійснюватись як під час перебування в приміщенні, так і поза ним. Малярійні комарі нападають на людину найчастіше ввечері, з настанням сутінок, та вночі. В цей час бажано носити одяг, що прикривав би більшу частину тіла (комбінезони, одяг з довгими рукавами, довгі брюки та інш.). Відкриті частини тіла, особливо під час перебування поза приміщенням в присмерку, для запобігання нападу комарів слід змащувати репелентами у вигляді кремів, спиртових розчинів, аерозолів, які дозволені для використання. Репеленти наносять на шкіру тонким шаром, уникаючи попадання їх на слизові оболонки. При необхідності ним же можна просочити одяг. Тривалість дії репелентів залежить від навколишньої температури та вологості: за високих їх показників - 30-50 хвилин, за помірних - до 3-4 годин. Використання репелентів особливо доцільне, коли працюють в польових умовах (джунглі, плантації каучука та інш.). Змивають репелент з шкіри водою з милом, при цьому механічні засоби (губки, віхті та інш.) не використовувати! У випадку попадання репеленту на слизові оболонки їх потрібно негайно промити водою, бажано перевареною, або слабким розчином охолодженого чаю.

  Використання репелентів при травмах та захворюваннях шкіри протипоказано!

  В сутінки, після заходу сонця, бажано перебувати у приміщенні, недосяжному для зальоту комарів, оснащеному кондиціонером. Для попередження зальоту комарів до приміщення двері й вікна повинні бути засітчені. Спати слід під сітчатою запоною, краї якої треба старанно заправити під матрац. При виявленні комарів, що залетіли до помешкання, їх знищують механічно, або за допомогою аерозольних інсектицидів, електрофумігаторів та антимоскітних спіралей. Житлові приміщення рекомендується щоденно ввечері обробляти аерозолем, по можливості таким, що містить синтетичні піретроїди. Після експозиції інсектициду протягом 20-30 хвилин приміщення слід провітрити, не знімаючи захисних сіток з вікон і дверей. Доцільно також обробити інсектицидами та репелентами запони, сітки на дверях та вікнах (незалежно від наявності кондиціонерів). Не рекомендується користуватись духами, одеколонами та іншими ароматичними речовинами.

  Після повернення додому необхідно негайно повідомити дільничного лікаря про Ваше прибуття з тропічних країн.
  Застосування протималярійного препарату слід продовжувати ще протягом 4-х тижнів після виїзду з малярійної місцевості, оскільки за відсутності хіміопрофілактики в цей період існує найбільша вірогідність виникнення особливо небезпечної злоякісної форми тропічної малярії.

  В окремих випадках захворювання на малярію може виникнути в більш пізні терміни, навіть при застосування протималярійних препаратів. Тому, при нездужанні, що супроводжується підвищенням температури, потрібно негайно звернутися до лікаря.

  Протягом 3-х років після повернення додому при будь-якому захворюванні не забувайте нагадати лікарю, який Вас лікує, про Ваше перебування в тропіках, незалежно від попередніх показників дослідження крові на малярію.

  ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО ЧИМ РЕТЕЛЬНІШЕ І ЧІТКІШЕ ВИ БУДЕТЕ ВИКОНУВАТИ ПРАВИЛА ПРОФІЛАКТИКИ МАЛЯРІЇ, ТИМ МЕНША БУДЕ ВІРОГІДНІСТЬ ЗАХВОРІТИ ЦІЄЮ НЕБЕЗПЕЧНОЮ ХВОРОБОЮ!


 • Отдых Турция
 • Отдых Египет
 • Тайланд
 • Отдых Доминикана
 • Отели Греции
 • Отели Испании
 • Тунис
 • Отели Кубы
 • Мальдивы отели
 • Отели Болгарии
 • Отели Кипра
 • Отели ОАЭ
 • Рейтинг туристических сайтов
   
  © 2008-2010 LookMy.info Рейтинг сайтов LookMy.info Создание сайта - LookMy.info
  на базе CMS MYSITE